Konut Kredisi Yapılandırma Sistemi Nedir?

05 Aralık 2016
Konut Kredisi Yapılandırma Sistemi

      Ev almak isteyip de yeterli nakit parası olmayan kişiler, uzun vadede düşük faiz oranlarıyla bankalardan konut kredisi kullanarak ev alabiliyor. Yeniden yapılandırma genelde konut kredisi için kullanılsa da diğer bazı kredi seçeneklerinde de uygulanabilir.
     
      Hali hazırda kullandığınız konut kredisini yeniden yapılandırma, bankanın verdiği daha uygun ödeme koşulları ya da düşük faiz döneminde bir başka kredi kullanılarak var olan borcun kapatılması ve borçların yeniden yapılandırılması işleminin tamamına denir.
     
      Konut kredisi yapılandırma sistemi ile konut kredisi kullanıcısı, yeni koşullarda borcunu ödemeye devam eder. Konut kredisi yapılandırma sistemini kullanan konut kredisi kullanıcısı, taksitlerini azaltabilir ya da daha düşük faiz oranlarından yararlanarak borcunu ödemeye devam edebilir.
     
      Konut kredisi yapılandırma aşamasında kâr etmek için bu süreçte harcanılan masraf, faiz indirimiyle elde edilen kârdan az olması gerekir. Aksi takdirde yeniden yapılandırma işlemi size kazançtan çok zarar ettirecektir. Konut kredisi yapılandırma işlemini konut kredisi kullandığınız banka üzerinden ya da başka bankalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
     
      KAYNAK: YeniEmlak