İzmir'in Bu Bölgeleri Kazandırıyor!

13 Şubat 2016
İzmir'in Bu Bölgeleri Kazandırıyor!

      İzmir kentsel dönüşüm projeleri ile yeni bir kimliğe bürünmeye hazırlanıyor. İzmir'in geleceği açısından büyük önem taşıyan Kent Yenileme Projesi tüm hızıyla sürüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin pek çok bölgesinde yaptırılan toplu konutların 2008 yılına kadar bitirilmesinin hedeflendiği açıklandı. Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe, Urla ve Menemen gayrimenkul açısından en değerli bölgeler haline geldi. Örnekköy ve Çiğli'nin üst bölgeleri ise son dönemde çıkışta olan semtler.
     
      Özellikle Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe ve Urla birbiri artına yükselen lüks konut projeleri ile tüm dikkatleri üzerlerine çekiyorlar. Menemen tarafında daha çok kooperatif ve site şeklindeki konut projeleri göze çarparken, Narlıdere ve Güzelbahçe taraflarında ise ticari gayrimenkul sınıfına giren büyük alışveriş merkezileri boy göstermeye başladı. Durum böyle olurca bu bölgelerdeki arsa fiyatları da değerini ikiye katladı.
     
      İzmir Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe, Urla ve Menemen de konutlar yüksek fiyatlara satılıyor. Örnekköy ve Çiğli'deki imarlı arsaların metrekare fiyatları hemen hemen aynı. Bunun dışında Bostanlı, Karşıyaka, Güzelyalı ve Yalı Mahallesi eskiden olduğu gibi yine revaçta. Sahilevleri ise villa projelerinin geliştiği bir bölge. Buradaki villaların satış fiyatı 1 ile 2 milyon dolar arasında.
     
      İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, Bayraklı ve Salhane'nin önümüzdeki birkaç yılda yıldızı parlayacak yerlerin başında geleceği yönünde öngörüde bulunuyor, Güleroğlu, bu konuda "Bu iki bölgede Manhattan projesi uygulanmaya çalışılıyor. Sonuç verirse İzmir'in en gözde yeri olacaktır. Şu anda bu iki bölgedeki arsaların fiyatları artması ön görülüyor." şeklinde değerlendirmede bulunuyor.
     
      KAYNAK: Milliyet Emlak